Bilkent Sanat Festivali

Bilkent Art Festival

| Haziran 2019


“Ankara sadece bir başkent değil aynı zamanda sanatında başkenti olmalı.” sözleriyle 10 sene önce Rahmi Çöğendez tarafından hayata geçirilen Bilkent Sanat Sokağı bu sene 27 Nisan-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’ni gerçekleştirerek sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Programında birçok farklı etkinliğin bulunduğu ve gün boyu devam eden atölye çalışmaları ile misafirlerine sanatın birçok farklı alanında eserler sunan festival yerli ve yabancı toplam 78 sanatçıyla gerçekleşti.

Bilkent Art Street which was realized by Rahmi Çöğendez 10 years ago was organized 3. International Bilkent Art Festival between 27 April and 5 May 2019 which made unforgettable moments for art lovers. The program, which includes many different activities in the schedule and workshops throughout the days with its guest artists and national artists in many different fields of art, was held with 78 national and international artists.

3. Bilkent Sanat Festivali’nin ardından sanatseverlerin aklında birçok güzel anı kaldı. Atölye çalışmalarının herkesin ulaşabileceği bir alanda yapılması, sanatçıların güler yüzle herkesi karşılaması, birçok farklı kesime hitap eden farklı programların olması her katılımcının kendinden bir parça bulmasını sağladı. Yeri geldiğinde bir konser, yeri geldiğinde çocukları için yapılan atölye çalışmaları derken dopdolu geçen festival hem yurtdışından ziyaretimize gelen birçok sanatçı için hem ulusal sanatçılarımız hem de misafirler için unutulmaz anılarla doldu. Sanatı herkes için ulaşılabilir bir platforma taşıyan 3. Bilkent Sanat Festivali, değişik teknikleri, farklı desen çalışmaların, pek çok plastik sanatı bir araya getirerek kendi içerisinde yeni bir kültür oluşturarak adeta Kültür Başkent’i olma yolunda sinyaller verdi. Dinamik bir şekilde ilerleyen festival boyunca sanatçılarla kurulan muhabbetlerin içtenliği ise birçok sanatsever için büyük bir artı olurken gelecek sene için tekrar gelmek üzere programlarına notlarını aldı.

After the 3. Bilkent Art Festival, art lovers had many beautiful memories in their mind. The facts that workshops were held in an area which is accessible to everyone, the artists welcomed everyone with a smiling face and there were different programs that appealed to many different people enabled each participant to find a part from themselves. The festival made unforgettable memories for both the art lovers, international artists and national artists by considering the concerns, children workshops and so on. The 3.Bilkent Art Festival, which aims art can be an accessible platform for everyone, has signaled  the Capital of Culture by creating a new culture within itself and to bring people together with different techniques, different designs elements and many arts styles. The sincerity of the conversations with the artists during the  festival has been a huge advantages for many art lovers and has organized their timetables to come again for next year.

Kültür Başkenti olma konusunda bir adım daha ileri gidebildiğimiz bu festival kapsamında bizlerle birlikte olan 78 sanatçımıza ve atölye çalışmalarında bizleri yönlendiren ekibe çok teşekkür ederiz. Gelecek sene tekrar görüşmek dileğiyle…

We would like to thank 78 artists who are with us and the team that guided us during workshops within the scope of this festival where we can go a step further in becoming the Capital of Culture. Hope to see you again next year…

Soldan Sağa/ From Left to Right: Aleksandr Uglov, Serra Koz, Spyros Georgas, Ahmed Muqeem

 

Kaynakça/References:

http://bilkentartfest.com/.

Yazımızı beğendiniz mi?

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İster Misiniz?